ПОЛІТИКА

У МЗС України відреагували на невдоволення посла Ізраїлю через перейменування стадіону в Тернополі на честь Шухевича

Послу Ізраїлю в Україні Джоелю Ліону треба сконцентруватися на зміцненні відносин між двома країнами. Про це 10 березня у Twitter заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи невдоволення Ліона перейменуванням стадіону в Тернополі на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

«Збереження національної пам’яті українського народу залишається одним із пріоритетів державної політики України. Дискусії в цій сфері мають проходити на рівні істориків. Натомість дипломатам слід працювати над зміцненням відносин дружби і взаємної поваги між народами, а не навпаки», – підкреслив Ніколенко.

На сесії Тернопільської міської ради 5 березня ухвалили рішення про надання назви міському стадіону – Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича.

Ліон 9 березня на своїй сторінці у Facebook вимагав скасувати рішення про перейменування стадіону.

«Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім’я сумнозвісного гауптмана 201-го батальйону шуцманшафта Шухевича і вимагаємо негайного скасування цього рішення», – заявив Ліон.

У мерії Тернополя, цитуючи главу міста Сергія Надала, зауважили, що головнокомандувач Української повстанської армії був «не тільки зразковим командиром, а й гарним спортсменом і лідером у багатьох видах спорту».

У 2015 році парламент України схвалив закон про правовий статус і вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті. УПА визнали організацією, яка боролася за українську державність.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»