СВІТ

У Німеччині виявили нову мутацію коронавірусу. Вона поєднує «британський» та «африканський» штами

У Німеччині виявили перші випадки нової мутації коронавірусу. Вона утворилася через поєднання «британського» і «південноафриканського» штамів коронавірусу. Про це 9 березня повідомило Der Spiegel.

За даними видання, нову мутацію коронавірусу виявили у зразку мандрівника із Саксонії, який прибув в аеропорт Берліна. Пізніше компанія, яка аналізувала цей зразок, заявила про виявлення цієї мутації в інших пацієнтів.

Новій мутації коронавірусу надали абревіатуру B.1.525. Цей штам раніше виявили також у Данії, Італії, Нігерії, Канаді, Британії та США. Поки невідомо, наскільки небезпечна нова мутація вірусу, зазначає видання.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У Німеччині, за даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 10 березня, коронавірус підтвердили більше ніж у 2,5 млн осіб, 72,3 тис. пацієнтів померли, 2,3 млн – одужали.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського» і «бразильського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше і сильніше вражає молодих та здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними МОЗ країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражено саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів із контролю та профілактики захворювань (CDC), уперше 18 грудня минулого року бразильську мутацію P.1 виявили у чотирьох мандрівників із Бразилії, яких протестували під час планового обстеження в аеропорту «Ханеда» (Токіо, Японія). 26 січня «бразильський» штам виявили у США. Перші випадки «бразильського» штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»