СПОСІБ ЖИТТЯ

У Нацслужбі здоров’я України розповіли, скільки коштуватимуть пологи і лікування новонароджених

З 1 квітня тариф на пологи, який платить держава, підвищать до 10 382 грн. Про це розповів голова Національної служби здоров’я України Андрій Віленський в інтерв’ю LIGA.net.

НСЗУ також вводить пакет на ведення вагітності 720 грн у місяць умовно на вісім місяців. Щоб його отримати, медзаклад має надавати повний спектр послуг під час ускладненої вагітності, бути у змозі робити УЗД і дослідження на біохімічні маркери.

Віленський повідомив, що медзаклади, які надають неонатальну допомогу, отримають підвищені коефіцієнти з оплати послуг.

«Це добре для маленьких пацієнтів, яких не перевозитимуть з одного медзакладу в інший. Бо для дитини це ризик. І в неонатологічному пакеті буде умова: мати неонатологічну бригаду, яка зможе надати потрібну медичну допомогу маленькому пацієнтові в дорозі. У неонатальній допомозі у нас буде чи не найвищий тариф», – сказав голова НСЗУ.

Тариф становитиме 113 725 грн для недоношених дітей із вагою до 1,5 кг. Якщо у складі медзакладу є неонатальна бригада, то тариф на допомогу немовлятам до 1,5 кг становитиме 135 тис. грн. Тариф за допомогу новонародженим вагою понад 1,5 кг – 25 115 грн.

За інформацією НСЗУ, 393 лікарні та пологові будинки уклали договір на надання допомоги під час пологів і отримали аванс від Нацслужби. Загальний бюджет програми медичних гарантій на допомогу під час пологів – більше ніж 1,6 млрд грн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»