СПОСІБ ЖИТТЯ

У разі відмови від вакцинації шансу на безкоштовне щеплення проти COVID-19 більше не буде – тренер мобільної бригади

Українці не зможуть вибирати препарат для вакцинації проти COVID-19, щеплювати будуть тим, який буде в наявності для цієї групи на конкретному етапі імунізації. Про це в інтерв’ю виданню «КП в Україні» повідомив тренер мобільних бригад, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги Ужгородського національного університету, директор тренінгового Центру сімейної медицини та долікарської допомоги Павло Колесник.

Він зазначив, що в разі відмови від вакцинації регіональний координатор запросить на щеплення позачергово людей із групи запасу.

«Якщо, наприклад, людина відмовиться від вакцинації, то іншої можливості зробити щеплення безкоштовно в межах державної програми протягом чотирьох зазначених етапів у неї вже не буде», – сказав Колесник.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовно щеплять медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. На 9 березня заявки подало понад 190 тис. українців, повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Україна в межах ініціативи COVAX безкоштовно отримає 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech, повідомили в ЮНІСЕФ 2 березня.

Імовірно, Україна також закупить 15 млн доз вакцини в компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

До 15 березня в Україні планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»