СПОСІБ ЖИТТЯ

Україна очікує в березні на постачання ще однієї партії вакцини Covishield – Степанов

До кінця березня МОЗ України очікує на постачання ще 1,5 млн доз вакцини Covishield (Oxford/AstraZeneca). Про це на зустрічі із журналістами 10 березня розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише «РБК-Україна».

Він зазначив, що цю вакцину законтрактувало МОЗ за кошти держбюджету.

«До кінця березня мають надійти ще 1,5 млн доз вакцини Covishield. Проте не можна виключати можливість певних затримок», – сказав Степанов.

Першу партію вакцини Covishield 500 тис. доз Україна отримала 23 лютого.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech та CoronaVac.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Станом на 10 березня на щеплення записалося 200 тис. осіб.

Очікують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини у компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До кінця березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

У межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає до кінця другого кварталу 2021 року від 2,2 млн до 3,8 млн доз вакцини від AstraZeneca, яку виробляють у Південній Кореї. Також країна одержить 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»