ПОЛІТИКА

З’їзд суддів обрав четвертого члена Вищої ради правосуддя України

На XVIII черговому з’їзді суддів України 10 березня обрали членом Вищої ради правосуддя суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області Інну Плахтій. Про це повідомили «Ґрати».

Суддю обрали під час другого туру голосування між двома кандидатами – суддею Вінницького апеляційного суду Олександром Панасюком і Плахтій. Вона набрала 159 голосів делегатів з’їзду.

«Ґрати» повідомили, що 9 березня судді обрали трьох членів ВРП: голову Хмельницького апеляційного суду Сергія Болотіна, суддю Київського апеляційного суду Віталія Саліхова і суддю Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Валерія Сухового.

З’їзд суддів планує обрати одного суддю Конституційного Суду і замінити склад Ради суддів.

9 березня в Києві розпочав роботу з’їзд суддів у «Президент Готелі», він триватиме до 11 березня. Усього на з’їзді зареєструвалося 278 делегатів.

У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Рада у складі 21 члена наділена повноваженнями звільняти суддів із посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді. У Раді Європи заявляли, що конкурсні процедури добору і призначення суддів, які запровадили в межах судової реформи в Україні, відповідали стандартам організації.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»