СВІТ

Компанія Pfizer заявила про ефективність своєї вакцини проти «британського» штаму коронавірусу

Компанія Pfizer заявила про ефективність своєї вакцини проти «британського» штаму коронавірусу. Про це 11 березня йдеться на сайті компанії.

За даними виробника, препарат Pfizer під час вакцинації в Ізраїлі показав ефективність на рівні 97% проти симптоматичних випадків COVID-19 та 94% – проти безсимптомних випадків.

Водночас у понад 80% випадків, проаналізованих Міністерством охорони здоров’я Ізраїлю, ішлося про штам коронавірусу B.1.1.7, який уперше виявили у Великобританії. У Pfizer заявили, що це доводить ефективність вакцини проти «британського» штаму коронавірусу. Проведене нове дослідження підтвердило дані, представлені владою Ізраїлю в лютому.

До того ж зазначають, що це дослідження не дало змогу оцінити, наскільки вакцина є ефективною проти штаму B.1.351, який уперше виявили в ПАР, через невелику кількість випадків зараження цим штамом в Ізраїлі.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У світі відомо про циркуляції «британського», «південноафриканського» «бразильського» й «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Два випадки «британського» штаму коронавірусу зафіксували й в Україні.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітт говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилося 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше й сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація й викликала другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров’я країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), уперше 18 грудня торік бразильську мутацію P.1 виявили в чотирьох мандрівників з Бразилії, яких тестували під час планового обстеження в аеропорту «Ханеда» (Токіо, Японія). 26 січня «бразильський» штам виявили у США. Перші випадки «бразильського» штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»