ПОЛІТИКА

Резніков: Що сьогодні Росія дає світу, окрім агресії та окупації?

Росіяни вважають себе «царем гори», заявив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков «Обозревателю» в інтерв’ю, яке опубліковано 11 березня.

Таку думку він висловив, відповідаючи на запитання, чому росіяни «так цинічні й нелюдяні».

«Це система, базою для якої є Радянський Союз. Вона будувалася з 1917-го року, коли головним засобом для вирішення політичних завдань були репресії, розстріли, катування, тюрми. Нічого не змінилося. Люди для росіян не є цінністю, вони для них ресурс. І головне, росіяни хочуть, щоб їх поважали. Вони вважають себе царем гори, «старшим на районі». Послухайте виступи їхніх очільників – вони повчають весь світ і знущаються, щоб показати: з ними треба рахуватися»,  сказав Резніков.

За його словами, позиціювання Росії, що їй не цікава дружба з Європейським союзом, «більше схоже на хорошу міну за поганої гри».

«Подивіться, що відбувається: Молдову, де був шалений проросійський вплив, вони програли, Україна так і не можуть виграти попри всі потуги, і останні вибори це показали. Проросійська і прорадянська ідеологія більше не панує в Україні, шансів у неї немає. Реванш у 2010 році не спрацював. А Білорусь? От хто б міг подумати, що помірковані білоруси вийдуть на вуличні протести і не визнають результатів виборів президента? Вони втратили контроль на Кавказі, хіба що роблять вигляд, що щось контролюють там. У росіян дуже складна позиція зараз», – пояснив Резніков.

Він вважає, що нинішнє керівництво РФ «живе в іншому вимірі – збирачів земель».

«Вони не розуміють, що епоха імперій уже давно відмерла. Майбутнє навіть вже не за країнами, а за містами й агломераціями. Зробити імперське панування більше нереально. Росіяни заздрять американцям. США – справді найсуттєвіший гравець, але ж вони досягли цього в інший спосіб – не через колонізацію й імперські замашки, а через гроші й технології. YouTube чий? Американський. Twitter чий? Американський? Facebook, SWIFT теж. А в Росії що? Були спроби щодо нанотехнологій  тільки гроші витратили. Так, була нафта, є газ… З повагою ставлюся до балету, класичної музики, літератури, радянської кінокомедії. Але от що на сьогодні Росія дає світові, окрім агресії та окупації?» – заявив віцепрем’єр-міністр України.

Після розпаду Радянського Союзу 1991 року Росія була причетною до збройних конфліктів у Грузії (Абхазія, Південна Осетія), Молдові (Придністров’я), Україні (Крим, Донбас), Сирії та низці інших країн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»