ПОЛІТИКА

Корнієнко про фінансування партії: Хто підрядник мого підрядника – вибачте, знати не можу. Скажіть, що в цьому є кримінал

Голова партії «Слуга народу» і нардеп від цієї політсили Олександр Корнієнко вважає, що жодного «криміналу» у фінансуванні партії немає. Про це він сказав в інтерв’ю hromadske.

На початку березня Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування партії через ознаки кримінальних злочинів у звітах. На думку голови партії, нічого кримінального звіти не показують, а мають тільки технічні недоліки.

«Те, у чому ми розібралися, воно не дуже схоже на кримінал. Наприклад, вони кажуть, що в нас є підрядник, який працює з ФОПами, і ми з ними теж працюємо. Вони надають нам різні послуги. А хто підрядник мого підрядника – я, вибачте, знати не можу. І скажіть мені, що в цьому є якийсь кримінал», – сказав Корнієнко.

Він анонсував, що у третьому кварталі партія оприлюднить фінансовий звіт, де вкаже всіх своїх спонсорів.

Раніше журналісти-розслідувачі Bihus.info виявили, що 2019 року партію фінансували фірми з ознаками фіктивності, пов’язані з Олегом Семеновим, радником голови Херсонської облради Владислава Мангера – фігуранта у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк.

За словами Корнієнка, партію дійсно підтримує малий бізнес, а всі перекази були в межах закону.

Він підкреслив також, що жертводавці підтримують усю діяльність партії, а не виділяють гроші на щось конкретне, наприклад, проведення опитування від президента.

Аналітики руху «Чесно» в січні підрахували, що більшу частину державного фінансування цього року розміром 345,8 млн грн передбачено для партії «Слуга народу». На другому місці – «Опозиційна платформа – За життя» (104,6 млн грн), а на третьому – «Європейська солідарність» (99,7 млн грн).

До 21 квітня 2020 року партіям можна було відмовитися від фінансування тільки на всі п’ять років каденції Верховної Ради. Від цього дня набув чинності закон, який свідчить, що партія може відмовитися від грошей за окремо взятий квартал, пояснили в НАЗК.

На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримали 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали п’ятивідсоткового бар’єра.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»