СВІТ

Польща висилає ще двох білоруських дипломатів

Заступник міністра закордонних справ Польщі Мартін Пшидач заявив, що з країни вишлють ще двох білоруських дипломатів. Про це 12 березня він повідомив у Twitter.

«У зв’язку з продовженням недружніх жестів Мінська щодо польських дипломатів, у межах принципу взаємності МЗС Польщі ухвалило рішення про вислання генерального консула Республіки Білорусь у Білостоці та консула Республіки Білорусь із представництва у Варшаві», – заявив Пшидач.

9 березня міністерство закордонних справ Білорусі запропонувало польському консулу Єжи Тимофеюку покинути країну через його участь у церемонії на спомин про учасників антикомуністичного підпілля в Польщі.

Пшидач 10 березня заявив, що з країни вишлють одного з білоруських дипломатів.

2 жовтня 2020 року МЗС Білорусі вимагало у посольств Польщі та Литви скоротити кількість дипломатів: у литовському посольстві замість 25 має залишитися 14 дипломатів. У польському – замість 50 має залишитися 18. Також у МЗС Білорусі рекомендували відкликати послів Литви і Польщі на батьківщину для консультацій.

Посол Польщі Артур Михальський і посол Литви Андрюс Пулокас покинули Білорусь 5 жовтня, писав TUT.BY. Також МЗС Польщі виконало вимогу білоруської сторони і відкликало 32 польських дипломатів.

У відповідь 11 березня МЗС Білорусі вручило тимчасовому повіреному у справах Польщі в Білорусі Мартіну Войцеховському ноту з пропозицією протягом 48 годин покинути країну двом польським дипломатам.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»