СВІТ

У Росії працівників оборонної галузі вирішили залишити без WhatsApp і Zoom – ЗМІ

Керівництво російських оборонних підприємств стало жорсткіше припиняти ділове спілкування співробітників у WhatsApp, Skype і Zoom. Про це розповіли РБК співрозмовники в оборонно-промисловому комплексі (ОПК).

Усі корпоративні та робочі чати співробітників держкомпанії «Ростех» та її дочірніх компаній найближчим часом потрібно перевести з WhatsApp в інший месенджер. За словами джерела в російському ОПК, таке рішення ухвалено у зв’язку з тим, що керівництво месенджера WhatsApp оголосило про зміни в політиці конфіденційності та передання додаткових персональних даних користувачів у Facebook, свою головну компанію.

Співробітникам оборонної корпорації та її підприємств, як і раніше, дозволять мати WhatsApp на особистому телефоні для особистого спілкування, додав співрозмовник РБК.

Друге джерело видання у сфері ОПК повідомив, що заборона на використання іноземних програм із робочою метою співробітниками підприємств оборонного комплексу була завжди, але не всі співробітники приділяли їй належну увагу. Зараз і раніше на робочий комп’ютер неможливо було встановити WhatsApp або Skype, але для прискорення комунікації і власної зручності багато співробітників несанкціоновано використовувало Zoom, Skype та інші програми, зазначив співрозмовник.

Водночас якщо до пандемії практично всі наради проводили офлайн, то в період пандемії їх більшу частину перенесли в онлайн. У зв’язку з цим питання безпеки і можливих витоків загострилися, керівництво вирішило посилити заборони новими розпорядженнями.

У «Ростеху» підтвердили наявність обмежень у використанні зарубіжних програм, таких як Zoom, Skype, WhatsApp та інші, уточнивши, що ці застосунки заборонено встановлювати на корпоративні ноутбуки та комп’ютери. Замість них запропоновано використовувати російські аналоги, включно з власними розробками «Ростеху». У період пандемії онлайн-наради відбувалися на платформі IVA, повідомили в «Ростеху».

Особистої техніки співробітників ці обмеження не стосуються. У пресслужбі держкорпорації запевнили, що з новою політикою WhatsApp обмеження ніяк не пов’язані.

Сервіс відеоконференц-зв’язку IVA AVES S – це апаратно-програмна платформа для організації багатоточкових відеоконференцій із роздільною здатністю Full HD. Розробка належить АТ «НДІ «Масштаб» (входить у холдинг «Росэлектроника» держкорпорації «Ростех»), зазначено на сайті підприємства. IVA AVES S, крім сервісу відео-конференц-зв’язку, містить функцію обміну повідомленнями, презентаціями та документами, а також можливість здійснювати голосові дзвінки. Платформа функціонує на базі операційної системи спеціального призначення Astra Linux Special Edition.

WhatsApp – популярна безкоштовна система миттєвого обміну текстовими повідомленнями для мобільних та інших платформ із підтримкою голосового і відеозв’язку. У 2014 році її купив Facebook. 4 січня цього року WhatsApp випустив оновлення політики конфіденційності.

«Як одна з компаній Facebook WhatsApp отримує інформацію від інших компаній Facebook і надає інформацію іншим компаніям Facebook. Ми можемо використовувати інформацію, отриману від цих компаній, а вони можуть використовувати інформацію, надану нами, щоб забезпечувати функціонування наших послуг», – указано в нових правилах.

Рішення розкритикував творець Telegram Павло Дуров. Він заявляв, що через змінення правил WhatsApp багато хто з користувачів перейде в його месенджер.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»