СВІТ

AstraZeneca заявила, що зв’язку між її вакциною проти коронавірусу та утворенням тромбів немає

Компанія AstraZeneca заявила, що зв’язку між застосуванням її вакцини проти коронавірусу та утворенням у пацієнтів тромбів не встановлено. Про це 12 березня повідомив канал CNN.

«Аналіз наших показників безпеки з понад 10 млн записів засвідчив, що немає доказів підвищеного ризику тромбоемболії, легеневої артерії і тромбозу глибоких вен серед представників будь-якої певної вікової групи, статі або в якійсь партії [вакцини] чи в певній країні, пов’язаного з вакциною від AstraZeneca проти коронавірусу», – ідеться в заяві.

У низці європейських країн зупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Серед них Данія, Норвегія, Ісландія, Австрія. Як зазначає агентство Reuters, вакцинацію окремою партією препарату від AstraZeneca також припинили Естонія, Литва, Люксембург, Латвія та Італія.

У Південній Кореї розслідували смерть вісьмох осіб після вакцинації препаратом від AstraZeneca. 8 березня стало відомо, що фахівці не виявили доказів того, що щеплення призвели до смерті хворих.

В Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) заявили, що немає жодних доказів того, що утворення тромбів спричинила  вакцинація.

«Переваги вакцини усе ще переважують її ризики, і вакцину можна й далі вводити, поки триває розслідування випадків тромбоемболічних подій», – підкреслили в EMA.

У ВООЗ додали, що у світі не виявлено жодної смерті від вакцини проти коронавірусу.

Великобританія першою у світі почала масову вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Використання вакцини проти коронавірусу схвалили Індія, Мексика, Бразилія. Постійний комітет із вакцинації Stiko при Інституті вірусології імені Роберта Коха в Німеччині 28 січня рекомендував використовувати вакцину від AstraZeneca громадянам від 18 до 64 років.

EMA 29 січня дозволило застосування вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca на території Європейського союзу. Цього самого дня постачання вакцини на території ЄС схвалила Єврокомісія. Вакцина AstraZeneca стала третім препаратом проти коронавірусу, рекомендованим для використання і дозволеним для постачання в Євросоюзі. Раніше ЕМА дозволило застосування американських вакцин виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.

В агентстві зазначили, що клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca засвідчили, що вона ефективна в запобіганні COVID-19 для людей від 18 років. Ефективність вакцини встановлено на рівні приблизно 60%.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»