СВІТ

В Євросоюзі хочуть видавати ліцензовані COVID-паспорти не всім вакцинованим громадянам – ЗМІ

Наступного тижня в Європейському союзі озвучать пропозицію видавати ліцензовані паспорти про вакцинацію проти коронавірусу лише тим, хто імунізувався препаратом, схваленим Європейським агентством із лікарських засобів (EMA).

Про це 12 березня повідомили Euronews власні джерела.

Такий підхід пояснюють тим, що вакцини, які ЕМА не зареєструвало, не підпадають під дію правової документації Євросоюзу про відповідальність і контроль якості.

Співрозмовники телеканала стверджують, що пропозицію озвучать 17 березня.

Пізніше комісарка Євросоюзу з внутрішніх справ Ільва Йоханссон підтвердила інформацію, отриману Euronews.

Джерело телеканала також розповіло, що комісар ЄС із питань юстиції Дідьє Рейндерс дав зрозуміти, що члени Євросоюзу можуть вакцинувати своїх громадян не тільки схваленими регулятором вакцинами проти коронавірусу, але ліцензований сертифікат одержать лише схвалені ЕМА препарати.

Зараз у Євросоюзі схвалено чотири вакцини, їх виробляють компанії Pfizer/BioNtech, AstraZeneca, Moderna і Johnson & Johnson.

Наприкінці лютого канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що країни Євросоюзу мають намір впровадити електронні сертифікати вакцинації проти коронавірусу. Для підготовки впровадження системи електронних сертифікатів Єврокомісії знадобиться приблизно три місяці.

Низка країн заявила про розроблення документів про вакцинацію проти коронавірусу. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я критично поставилися до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»