ПОЛІТИКА

Більшість українців підтримує приєднання України до Євросоюзу та НАТО – опитування

Більшість українців підтримує ймовірний вступ країни до Європейського союзу і НАТО. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною компанією Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера, озвучені 12 березня в ефірі телеканала «Україна 24».

На запитання «Чи підтримуєте ви вступ України до Європейського союзу» варіант «так» обрало 69% респондентів, «ні» – 25%, «не визначилися» – 6%.

Скріншот: Shuster online / YouTube

Організатори опитування розповіли, що вступ у ЄС підтримують більше чоловіки (75% проти 66% у жінок). Варіант «так» обирала переважно молодь, із віком підтримка вступу України в ЄС падає з 80% до 53% (серед людей віком від 60 років).

На запитання «Чи підтримуєте ви вступ України в НАТО» варіант «так» обрало 57% респондентів, «ні» – 36%, «не визначилися» – 7%.

Скріншот: Shuster online / YouTube

Підтримка курсу України до НАТО також відрізняється за віком опитаних (від 72% у віковій категорії 1829 років до 43% у категорії «60+»), у жителів міст і серед чоловіків (70%, у той час як серед жінок – 51% ).

Соцдослідження проводили 11–12 березня методами онлайн-панелі (70%) і телефонного опитування (30%) серед людей віком від 18 років за репрезентативною вибіркою. Похибка вибірки не перевищує 2,58%.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Воєнної доктрини України, затвердженої у 2015 році, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У 2018 році в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»