ПОЛІТИКА

Порошенко закликав українців робити щеплення проти COVID-19. Раніше привезену в Україну вакцину він назвав «гівном»

Лідер партії «Європейська солідарність» і п’ятий президент України Петро Порошенко закликав прискорити темпи вакцинації населення проти коронавірусу. Про це він написав у своєму Facebook 13 березня.

«Прищеплюватися обов’язково треба, наголосила Марина. І я з нею повністю згодний, бо це  захист населення. Але при тій кількості вакцини, яка сьогодні є в Україні, ми, на жаль, ніколи не розірвемо ланцюга захворювання«, – написав він, коментуючи інтерв’ю своєї дружини Марини Порошенко, де вона говорила про важливість вакцинації.

П’ятий президент зазначив, що для того, щоб розірвати ланцюг епідемії, необхідно не менше ніж 80% населення імунізувати протягом короткого строку.

https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/2892738024379515/

Водночас ще на початку березня Порошенко на засіданні погоджувальної ради говорив, що українські лікарі відмовляються робити щеплення проти коронавірусу, а привезений препарат Covishield називав «гівном».

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців вакцинують доправленим з Індії препаратом Covishield. Станом на 13 березня в Україні зробили 47,5 тис. щеплень проти коронавірусу.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть імунізувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»