СВІТ

«Проєкт «Отелло». Бєлковський вважає, що в інтересах Путіна захопити владу в Республіці Кіпр

Президент РФ Володимир Путін міг би захопити Республіку Кіпр, щоб вирішити частину проблем своєї країни. Таку думку російський політолог Станіслав Бєлковський висловив 13 березня в ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

Мова про це зайшла в контексті міркувань, як Путін міг би «взяти під контроль процес реінвестування вивезених із Росії капіталів до Росії».

«Потрібно зробити один дуже великий, але простий політичний проєкт. У межах пакту Володимира Путіна і турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана, що неформально існує, потрібно поділити острів Кіпр. Ну, Реджеп Таїп Ердоган хоче легалізувати Турецьку Республіку Північного Кіпру і, можливо, навіть приєднати її до Туреччини за зразком Росії і Криму у 2014 році. Чому б у цій ситуації Володимиру Путіну не захопити владу в Республіці Кіпр, тобто на грецькій частині острова? Унаслідок чого буде знято нескінченну і безглузду розмову про возз’єднання Кіпру в межах, кордонах і лоні Євросоюзу» , – сказав Бєлковський.

За словами політолога, «загалом це можна назвати проєктом «Отелло», «візуальним символом» якого могла би стати особа американця Джорджа Флойда, який помер 25 травня 2020 року незабаром після жорсткого затримання поліцейськими.

«Ось якщо зелені й інші чоловічки висадяться на Кіпрі в майках або кофтах із портретом Джорджа Флойда (це й буде «Отелло»), то стріляти в них не можна буде – це буде абсолютно не політкоректно. Ліберальна громадськість, світові ліві кола засудять будь-який постріл у зображення Джорджа Флойда. І тому Республіку Кіпр можна буде взяти без жодного пострілу. Але жодні чоловічки із Джорджем Флойдом насправді не знадобляться – це для підстрахування. Тому що можна виграти вибори в Республіці Кіпр, привести до влади проросійського президента, сформувати проросійський уряд, і тоді вже значні російські авуари, які містяться у фінансових установах й інституціях Республіки Кіпр, стануть абсолютно прозорими для російської влади», – пояснив Бєлковський.

Він зазначив, що в разі такого розвитку подій «Росія дістане ще один принциповий вихід до теплого моря, значно важливіший і суттєвіший, ніж Крим».

«В умовах, коли жодної анексії не буде потрібно, це буде легально і по-справжньому з погляду міжнародного права. Про те, щоб у межах пакту Путіна та Ердогана відхопити і поділити Кіпр, треба гарненько замислитися», – вважає політолог.

Із 1974 року Кіпр розділено на дві частини: в одній живуть переважно греки, в іншій – турки. Самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру визнала тільки Туреччина. Кіпрський конфлікт є основною перешкодою для вступу Туреччини в Європейський союз через відмову офіційної Анкари визнати Кіпр, який входить до ЄС.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»