ПОЛІТИКА

Дубінського виключили з партії «Слуга народу»

Народного депутата Олександра Дубінського виключили із членів політичної партії «Слуга народу» за порушення статуту й непокору керівним органам партії. Про це йдеться в розпорядженні голови партії Олександра Корнієнка, повідомляє пресслужба політсили.

Як пояснили в партії, 13 березня розпорядженням Корнієнка на 14 березня скликали збори Київської обласної організації «Слуга народу» для вирішення питань переобрання керівних органів цієї організації. На цих зборах новим керівником Київської обласної організації партії було обрано народного депутата Андрія Мотовиловця.

Водночас, як зазначають у політсилі, 14 березня Дубінський опублікував відеозвернення, із якого стало відомо, що за ініціативою нардепа цього дня було проведено якийсь захід, де ухвалили рішення про переобрання голови та обрання членів політичної ради Київської обласної організації.

«Проте розгляд питання щодо обрання голови структурного утворення партії «Слуга народу» неможливий без попереднього затвердження головою партії та погодження головами політради і національної ради громад – відповідно до п. 9.1.6 та 12.24 статуту. Такими своїми діями Олександр Дубінський грубо порушив вимоги статуту. Окрім цього, дії Дубінського щодо проведення конференції із грубим порушенням вимог статуту дискредитують партію «Слуга народу», що є неприпустимими з огляду на положення пункту 4.16.3 статуту», – пояснили в партії.

Водночас Дубінський може оскаржити рішення про виключення з партії на наступному з’їзді політсили.

11 січня 2021 року США ввели санкції проти Дубінського за спроби втручання у вибори президента Сполучених Штатів. У мінфіні США заявляли, що Дубінський, а також колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко пов’язані з нардепом Андрієм Деркачем, стосовно якого санкції було запроваджено у вересні 2020 року. Сам Дубінський зв’язок із Деркачем і спроби вплинути на американські вибори заперечує.

Після введення санкцій Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським, його канал у YouTube було заблоковано.

25 січня 2021 року відбулося засідання парламентської фракції «Слуга народу», на якому президент України Володимир Зеленський пропонував Дубінському вийти з її складу, але той не погодився.

1 лютого нардепи від «Слуги народу» проголосували за виключення Дубінського із фракції. Наступного дня на засіданні парламенту про це офіційно оголосив спікер ВР Дмитро Разумков.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»