ПОЛІТИКА

Маркарова розповіла, що пропозиція стати амбасадоркою України у США була для неї несподіваною

Амбасадорка України у США Оксана Маркарова розповіла, що не була готова до пропозиції обійняти цю посаду. Про це вона заявила в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 15 березня.

«На момент, коли мені запропонували посаду посла, минув майже рік, як я залишила державну службу. І про себе я вирішила, що повернуся в бізнес. Тоді вже наша команда створила стартап «Архідата» і якраз була повністю зайнята випуском першого релізу нашої системи. Тож думала, що мене покликали [на зустріч в Офіс президента України] порадитися. Можливо, як ексміністра фінансів, із профільних для мене питань. Я абсолютно не очікувала, що мені запропонують стати послом України у США«, – сказала вона.

Маркарова зазначила, що ініціатива її призначення належить главі МЗС України Дмитрові Кулебі. Співбесіду з нею проводили міністр і президент України Володимир Зеленський.

На запитання, чому посаду посла запропонували їй, Маркарова відповіла, що добре знає США.

«І річ навіть не в тому, що я певний час там жила. Міністр фінансів – один із найбільш залучених переговірників, якщо йдеться про міжнародний напрям. Він проводить перемовини зі своїми іноземними колегами, а також із різними міжнародними фінансовими організаціями, до прикладу, із МВФ чи з тим самим Світовим банком. Усе це – питання двосторонніх, а іноді багатосторонніх угод. Половина робочого часу міністра фінансів іде на перемовини, де ти захищаєш інтереси України та напрацьовуєш із партнерами спільні стратегії для співпраці. Думаю, ця робота й підготувала мене до дипломатичної кар’єри«, – сказала пані посол.

25 лютого президент України Володимир Зеленський призначив ексміністерку фінансів Оксану Маркарову амбасадоркою України у США. Відповідний указ №75/2021 опубліковали на сайті глави держави. Іншим указом, №74/2021, Зеленський звільнив з цієї посади Володимира Єльченка (він обіймав її із 2019 року).

Маркарова здобула ступінь магістра екології в Києво-Могилянській академії та ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів і торгівлі в Університеті Індіани (США). Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х вона працювала в інвестиційних компаніях у США, потім очолювала інвестиційні компанії в Україні.

У 2015 році Маркарова стала заступницею міністра фінансів України, а у 2018-му – очолила міністерство. Маркарова – одна з двох міністрів, які зберегли посади після президентських виборів у 2019 році і перейшли з команди Володимира Гройсмана в команду Олексія Гончарука. У березні 2020-го Верховна Рада відправила у відставку уряд Гончарука, після чого Маркарова повернулася в бізнес.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»