СПОСІБ ЖИТТЯ

У МВС розповіли, коли в Україні почнуть діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху

Підписаний президентом України Володимиром Зеленським закон №1231-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» набуде чинності о 0.01 17 березня. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник глави МВС України Антон Геращенко, передає кореспондент «ГОРДОН».

«Ми сподіваємося, що цей закон знизить кількість загиблих на дорогах в Україні. Нагадаю, що минулого року на дорогах України загинуло 3554 людини… Ми очікуємо за цей рік зниження на 10–15% кількості загиблих завдяки тому, що менше людей буде їздити у стані алкогольного сп’яніння, менше людей будуть перевищувати швидкість», – сказав Геращенко.

Рада ухвалила відповідний проєкт закону у другому читанні і в цілому 16 лютого. Він посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, штрафи збільшать:

  • за перевищення швидкості руху більш ніж на 50 км/год – з 510 до 1700 грн;
  • за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на один-два роки або без позбавлення прав;
  • за управління або передання керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 із позбавленням права керування транспортним засобом строком від п’яти до семи років (можливо також оплатне вилучення транспортного засобу);
  • за керування транспортним засобом особою, яку позбавили такого права, – з 510 до 20 400 грн, за повторне таке порушення протягом року – 40 800 із позбавленням права керування транспортним засобом строком від п’яти до семи років (можливо також оплачуване вилучення транспортного засобу).

Окрім того, за керування автомобілем напідпитку штрафи встановлюють у розмірі від 17 тис. грн (за перший випадок) до 51 тис. грн із позбавленням водійських прав на 10 років. За третє таке порушення протягом року передбачено конфіскацію транспортного засобу.

В Офісі президента уточнили, що документ також дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису з обов’язковим приєднанням таких матеріалів до адмінпротоколу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»