ПОЛІТИКА

Зеленський підписав указ про створення «дистанційних посольств» України

Президент України Володимир Зеленський 15 березня підписав указ про закордонні дипломатичні установи України. Про це повідомила пресслужба глави держави.

Указом передбачено можливість створення посольств іноземних країн із резиденцією в Києві.

«Надзвичайний і повноважний посол України з резиденцією в Києві є вищим офіційним представником України, який здійснює загальне керівництво, координацію та контроль за діяльністю посадових осіб та інших працівників Посольства України, керівників інших закордонних дипломатичних установ України у державі акредитації, а також посадових та інших осіб, членів делегацій України, які перебувають у цій державі з метою виконання посадових або службових обов’язків. Посол із резиденцією в Києві є дипломатичним службовцем Міністерства закордонних справ України», – зазначили в документі.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що нововведення дає змогу оптимізувати управління і зробити посольства мобільнішими, ефективнішими та більш економічними для платників податків. Про це повідомляє LIGA.net.

«Посольство фізично знаходиться в Україні і забезпечує присутність нашої держави в іноземній країні дистанційно. В еру тотального онлайну така установа може виконувати практично всі ті ж функції, що і фізично розташована в країні перебування», – заявив Кулеба.

За його словами, дистанційний формат дипломатичної присутності успішно функціонує в багатьох іноземних країнах, зокрема в Євросоюзі.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»