ПОЛІТИКА

Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником – заява G7

Міністри закордонних справ G7 заявили, що Росія є стороною конфлікту на сході України, і засудили тимчасову окупацію Криму. Про це йдеться в опублікованій 18 березня заяві глав МЗС країн «Великої сімки» з нагоди сьомої річниці російської окупації українського півострова.

«Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки і високий представник Європейського союзу, одностайні у своєму засудженні дій Росії з підриву суверенітету України, її територіальної цілісності та незалежності»,  зазначено в повідомленні.

Міністри підкреслили, що Росія порушила міжнародне право, а її спроби узаконити окупацію українського Криму не визнають. Вони засудили порушення прав людини на півострові, особливо кримських татар, а також привітали ініціативу України зі створення Кримської платформи.

«Ми рішуче виступаємо проти дестабілізації Росією України, яка триває. Особливо дій Росії в окремих районах Донецької і Луганської областей, яка ігнорує зобов’язання, узяті нею відповідно до Мінських угод. Повне виконання Мінських угод – це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником», – заявили в G7.

Окрім цього, міністри закликали РФ припинити розпалювати конфлікт на Донбасі і надавати фінансову та військову підтримку бойовикам.

«Велика сімка», як і раніше, повністю віддана реалізації санкцій і продовжуватиме допомагати Україні для підтримки її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів. Крим – це Україна», – резюмували міністри G7.

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.

Одразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»