ПОЛІТИКА

Україна проведе аудит усіх дозволів на користування надрами протягом останніх 27 років. Їх повернуть народу, якщо будуть порушення — Данілов

Україна проведе аудит усіх дозволів на користування надрами, виданих з 1994 року. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив 19 березня після засідання РНБО, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Ми маємо привести у відповідність із Конституцією користування нашими надрами. Згідно з Конституцією, надра належать українському народу. На превеликий жаль, при першому – навіть приблизному – аудиті з’ясувалося, що українського народу там не дуже багато. Переважно це народ, який мешкає чи то на Віргінських островах, чи то на інших острівних державах, які до України мають не зовсім пряме відношення. Прийнято рішення: на протязі короткого проміжку часу буде проведено аудит усіх без виключення дозволів, які видавалися починаючи з 1994 року», – сказав Данілов.

За його словами, за кожним дозволом оприлюднять публічну інформацію про те, «де він знаходиться фізично, на території якої громади», а також про бенефіціарів цих дозволів.

«Якщо буде виявлено порушення під час виконання ліцензійних умов цих дозволів, такі дозволи будуть у законний спосіб повертатися народу України», – додав Данілов.

Він розповів, що в контексті користування надрами України сьогодні РНБО вирішив застосувати максимально можливі обмеження проти 19 компаній. ЗМІ, а також екснардеп Сергій Лещенко писали, що вони належать Фуксу. Сам Фукс назвав цю інформацію фейком.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»