СПОСІБ ЖИТТЯ

Аваков заявив, що до осені систему авіаційної безпеки планують розгорнути в усій Україні

До осені в Україні планують повноцінно запустити роботу єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту Міністерства внутрішніх справ. Про це в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» 19 березня сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Із 1 квітня ми починаємо цей експеримент, коли починаємо вже не готуватися, мати не екстрені ситуації, а постійне чергування. Із 1 квітня у Львівському регіоні, з 1 травня – у Київському регіоні, тобто практично на дві третини України для початку. Потім приєднаємо Черкаси, а потім – схід України», – сказав Аваков.

Інфографіка: mvs.gov.ua

«Там чергуватимуть наші повітряні судна, літаки, вертольоти, і вони виконуватимуть завдання. Одне з головних завдань – медична допомога. Щоб не три швидкі допомоги їдуть старенькі, а щоб був гарантований повітряний засіб, яке з точки А в точку Б швидко доправить або бригаду лікарів, або орган, або екстреного хворого», – сказав Аваков.

Він зазначив, що в усіх точках чергуватимуть льотна бригада і бригада медиків.

«Вони будуть постійно за готовністю 15–20 хвилин – і вилетіли на завдання, які поставлять чергові медики в разі екстрених ситуацій», – заявив міністр.

Аваков додав, що система також займатиметься «не тільки медициною».

«Ви всі пам’ятаєте, торік у нас були випробування, коли у нас повінь була і неможливо було доправити ні воду, ні продукти, і породіллю в Івано-Франківській області вивезли, і це теж був захват для наших льотчиків. Коли пожежа, і ці машини працюють усі на гасінні пожежі або на порятунок людей. Коли необхідно буде вирішувати якісь військові завдання. У цьому така мобільність, яку ми підгледіли у різних західних країн, у цьому випадку – у Франції», – сказав Аваков.

За словами міністра, підготовку системи вже завершено.

«Ми починаємо реальну роботу. Ми не говоримо, що ми готуємося. Ми цієї весни почнемо, а восени працюватимемо по всій країні в щільному контакті з медиками. І у нас працюватиме 57 вертольотів Airbus – великий Superpuma, H145  середній вертоліт, і маленький вертоліт H125. І у нас працюватимуть наші вітчизняні вертольоти Мі-8 і Мі-2. Тобто у нас буде флот вертолітний, який працюватиме у 2022 році, приблизно 75–76 машин. Запевняю вас, це третій за величиною і якістю флот у Європі. До цього додаємо літаки – наші літаки «Антонов» і літаки Diamond – зовсім легкі літаки. І поєднання літаків і вертольотів дасть нам можливість на території всієї країни зробити так, щоб лікарі далі робили якісно свою роботу»,  заявив глава відомства.

У 2018 році Україна і Франція уклали договір про постачання понад 50 вертольотів Airbus Helicopters. За даними МВС, їхня вартість – приблизно €551 млн.

У грудні 2018 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков говорив, що в Україні створять 15 вертолітних баз, що дасть змогу у разі потреби дістатися в будь-який куточок країни в найстисліші строки.

Кабмін України 17 березня 2021 року підтримав ініціативу Міністерства внутрішніх справ і Міністерства охорони здоров’я про створення Єдиного аеромедичної простору. Проєкт передбачає впровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційне транспортування анатомічних матеріалів реципієнтів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»