СВІТ

Генсек Ради Європи вважає вихід Туреччини зі Стамбульської конвенції «жахливою новиною»

20 березня генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич прокоментувала вихід Туреччини з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильства і боротьбу з цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція.

Її реакцію опубліковано на сайті Ради Європи.

«Оголошення Туреччини про вихід зі Стамбульської конвенції Ради Європи про насильство щодо жінок – жахлива новина. Стамбульська конвенція охоплює 34 європейські країни, її вважають золотим стандартом у міжнародних зусиллях із захисту жінок і дівчаток від насильства, з яким вони щодня стикаються в наших суспільствах», – ідеться в заяві генсека.

Пейчинович-Бурич вважає дії Анкари «величезною перепоною для цих зусиль».

«Сумно, що це ставить під загрозу захист жінок у Туреччині, по всій Європі і за її межами»,  підкреслила генсек Ради Європи.

Конвенцію Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством відкрили для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі. Наразі документ ратифікували 34 країни. Серед тих, хто не ратифікував, – Великобританія, Чехія, Угорщина, Болгарія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Словаччина та Україна.

Про вихід зі Стамбульської конвенції Туреччина оголосила 20 березня.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»