СВІТ

Прем’єр-міністр Франції щепився вакциною від AstraZeneca проти COVID-19

Прем’єр-міністр Франції Жак Кастекс 19 березня зробив щеплення проти COVID-19 вакциною, розробленою Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZeneca. Про це повідомила пресслужба уряду на своїй сторінці у Twitter.

За даними телеканала BFMTV, главі уряду зробили першу ін’єкцію в госпіталі Бежен недалеко від Парижа.

55-річний Кастекс розповів телеканалу, що планував дочекатися черги вакцинації своєї вікової групи, проте через ситуацію навколо вакцини від AstraZeneca вирішив показати приклад французам і зробити щеплення, щойно європейська влада дозволить відновити використання препарату. Франція відновила використання цього препарату з 19 березня.

Вакцинацію цією вакциною зупиняли на початку березня через інформацію про побічні ефекти, зокрема, тромбози. Однак Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) випустило заяву, що вони вважають вакцину безпечною, і гнизка країн, зокрема Франція, після цього відновила щеплення. У ВООЗ назвали одиничними випадки ускладнень після використання препарату AstraZeneca.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у Франції коронавірус підтвердили майже у 4,2 млн осіб, померло 91,8 тис. хворих. Країна опинилася на шостому місці у світі з розповсюдження інфекції.

Як повідомило агентство Bloomberg, у країні станом на 19 березня вже зробили 7,9 млн щеплень.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»