ПОЛІТИКА

Протягом шести років роботи НАБУ виявило сліди української корупції у 80 країнах – Ситник

Протягом шести років роботи Національне антикорупційне бюро виявило сліди української корупції у 80 державах, заявив директор НАБУ Артем Ситник 19 березня на міжнародному кримінально-правовому форумі.

«Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, – а це посадовці вищої ланки – вивели вкрадені в Україні кошти і в подальшому їх легалізували. Назвати напевно суму, яку вивели з України через корупційні схеми, досить складно. Можна припустити, що йдеться про мільярди», – цитує Ситника пресслужба НАБУ.

Директор бюро зазначив, що НАБУ співпрацює з іншими державами у процесі збору інформації щодо причетності українських топчиновників до корупції. Одним із показових прикладів Ситник назвав операцію із затримання колишнього в.о. глави «Укравтодору» Славоміра Новака в Польщі влітку 2020-го. Новака заарештували.

«Коли ми взаємодіємо з іншими країнами, ми бачимо політичну волю, готовність боротися з корупцією на вищому рівні. Так, у нашому спільному з Польщею розслідуванні за цілий рік не було жодного витоку інформації. Реалії в Україні інші: підписана підозра ще на столі у прокурора, а підозрюваний уже покидає країну. НАБУ опинилося в ситуації, коли проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система», – обурився директор Нацбюро.

Національне антикорупційне бюро України створили у 2015 році. З моменту заснування його очолює юрист Артем Ситник. Згідно із законодавством, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним вищими посадовцями.

15 лютого 2021 року у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №5070 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу НАБУ у відповідність до вимог Конституції України». У разі якщо документ ухвалять, Ситника можуть звільнити.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»