СВІТ

Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Туреччина вийшла з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу із цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція. Про це 20 березня повідомило турецьке агентство Anadolu.

Указ про вихід країни з конвенції підписав президент Реджеп Ердоган. Причин виходу офіційно не повідомляють.

Міністерка у справах сім’ї, праці і соцслужб Зехра Зумрут Сельчук заявила у Twitter, що в Туреччині ухвалили важливі рішення задля застосування підтримки участі всіх жінок країни у політичному, економічному та соціальному житті.

«Гарантія прав жінок – це чинні положення нашого внутрішнього законодавства, особливо нашої конституції. Наша правова система динамічна і досить сильна, щоб у разі потреби вводити нові правила. Насильство щодо жінок – передусім злочин проти людяності, і боротьба із цим злочином є питанням прав людини. Принципи важливі. У цьому напрямі ми продовжимо нашу боротьбу з насильством, дотримуючись принципу абсолютної нетерпимості сьогодні і завтра, як ми це робили вчора», – додала вона.

Конвенцію Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством відкрили для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі. Станом на сьогодні документ ратифікували 34 країни. Серед тих, хто не ратифікував, – Великобританія, Чехія, Угорщина, Болгарія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Словаччина та Україна.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»