СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні почали вакцинацію проти коронавірусу серед військових Сухопутних військ

20 березня в Сухопутних військах Збройних сил України розпочався перший етап вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Міноборони країни.

«У Чернігівському військовому шпиталі розпочалася вакцинація військовослужбовців оперативного командування «Північ» від коронавірусної інфекції COVID-19. На першому етапі щеплення здійснюють військовим командування та підпорядкованих військових частин Чернігівського гарнізону. Загалом вакцинували уже понад 100 військовослужбовців. Щеплювали армійців вакциною Covishield (Oxford/AstraZeneca)«,  ідеться в повідомленні.

Попередньо військовослужбовці заповнили письмову згоду і пройшли обстеження, щоб визначити, чи немає протипоказань до вакцинації. Після уколу всі перебували під спостереженням лікарів у разі скарг, однак таких не виявилося.

Другий етап щеплення військовим ОК «Північ» проведуть за окремо визначеним графіком.

Також почали вакцинацію проти COVID-19 і в оперативному командуванні «Схід». Зокрема, у бригаді Холодний Яр щеплення роблять у медичному пункті в місці постійної дислокації військової частини.

Першому вакцину проти коронавірусу ввели командиру бригади полковнику Дмитрові Брижинському. Він зазначив, що хоче власним прикладом показати підлеглим, що робити щеплення необхідно, адже вакцина істотно знижує ймовірність захворювання.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, виробленим в Індії. Станом на 20 березня, імунізували вже понад 104 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть імунізувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»