СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні щорічно 5 тис. осіб потребує трансплантації – Степанов

В Україні щорічно 5 тис. осіб потребує трансплантації. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі токшоу «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» 19 березня.

За словами міністра, протягом трьох років МОЗ хоче досягти «трансплантаційної незалежності», щоб не було потреби скеровувати пацієнтів на операції за кордон.

«У нас щороку кількість пацієнтів, які потребують трансплантації, – 5 тисяч осіб», – сказав міністр.

В Україні із 2019 року діє закон, що дозволяє трансплантацію органів. У ньому йдеться, що кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести в паспорт або посвідчення водія, також дані про згоду на посмертне донорство в обов’язковому порядку занесуть у Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

За даними Міністерства охорони здоров’я, трансплантацією органів в Україні займаються медустанови в Києві, Запоріжжі, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі та Ковелі. Водночас у МОЗ зазначали, що медикам бракує донорських органів.

1 січня 2021 року почала роботу Єдина державна інформаційна система трансплантації.

24 лютого 2021 року уряд підтримав постанову МОЗ про застосування в трансплантації анатомічних матеріалів людини, що дало українським лікарям можливість використовувати донорську шкіру.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»