СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні виявили новий штам коронавірусу – епідеміологиня

У двох пацієнтів з України виявили видозмінений штам коронавірусу SARS-CoV-2. Про це 19 березня в ефірі «4 каналу» повідомила головна епідеміологиня Львівської області, голова Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко-Тимко.

У штаму, за її інформацією, немає збігів із раніше виявленими зразками вірусу. Зразки передали в німецьку лабораторію «Шаріте», їх узяли у жителя Львівської області та жителя Луганської області.

«Ми отримали результат, що в частині областей України виявили «британський» штам, у частині областей України виявили інші зміни. А від одного хворого із Львівської області і від одного хворого жителя Луганської області, тобто всього у двох зразках з України, виявлено інші генетичні зміни у спай-білку коронавірусу. Це новинка – що вони не належать ні до «британського», ні до інших відомих штамів», – розповіла Іванченко-Тимко.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського», «бразильського» і «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2. Раніше повідомляли, що в Україні зафіксовано вісім випадків «британського» штаму – у хворих з Івано-Франківська, Вінницької та Закарпатської областей.

19 березня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що «британський» штам коронавірусу вже виявлено по всій Україні.

«А так як він у три рази контагіозніший, тобто більш заразний, попереду на нас чекає напружена ситуація із захворюваністю на COVID-19», – сказав міністр.

Від початку епідемії в Україні підтвердили 1,5 млн випадків коронавірусної інфекції (15 850 – протягом останньої доби), померло 29,5 тис. пацієнтів, видужало 1,25 млн осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»