СВІТ

Вакцина Johnson Johnson ефективна проти мутацій коронавірусу – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала використовувати вакцину проти COVID-19 Janssen (Johnson & Johnson) у країнах, де поширюються різні мутації коронавірусу. Про це заявив голова стратегічної консультативної групи експертів з імунізації Алехандро Кравіото, повідомляють на сайті ВООЗ.

За його словами, вакцина довела свою ефективність «у країнах, де поширені різні варіанти» COVID-19.

«Після вивчення доказів у нас є вакцина, яка довела свою безпеку і продемонструвала необхідну ефективність, щоб ми могли рекомендувати її для використання людям віком від 18 років без обмеження за віком», – сказав Кравіото.

12 березня ВООЗ занесла вакцину проти COVID-19 Ad26.COV2.S, розроблену Janssen (Johnson & Johnson), до списку безпечних і ефективних засобів екстреної допомоги проти коронавірусу.

У Johnson & Johnson заявляли, що, за попередніми результатами третьої фази клінічних випробувань, ефективність вакцини становила від 66% до 72%. У дослідженні брало участь 43 783 особи. Вакцину можна буде зберігати протягом двох років за температури -20 °C, не менше ніж три місяці її можна зберігати за температури +2…+8 °C. Пацієнту треба вводити одну дозу (багато дозволених до застосування вакцин потребують введення двох доз).

11 березня Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) рекомендувало надати умовний дозвіл на комерційне використання препарату проти коронавірусу Ad26.COV2.S.

Раніше його застосування схвалили у США і Канаді.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського», «бразильського» і «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»