СВІТ

ЄС закликає Туреччину скасувати рішення про вихід зі Стамбульської конвенції

Євросоюз закликає Туреччину переглянути своє рішення про вихід із Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу із цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція. Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій на сайті Європейської служби зовнішніх зв’язків 20 березня.

Боррель зазначив, що конвенція спрямована на забезпечення правового захисту жінок і дівчат у всьому світі.

«Сьогодні це важливіше, ніж коли-небудь, оскільки насильство щодо жінок і дівчат у всьому світі піднялося на новий рівень унаслідок пандемії COVID-19 і багатьох конфліктів, у яких жінки є основними жертвами», – заявив він.

За його словами, «настав час виявити лідерство й активізувати глобальні зусилля щодо боротьби з насильством щодо жінок та дівчат, а не відступати».

«Ось чому ми не можемо не висловити глибокого жалю і нерозуміння стосовно рішення турецького уряду вийти із цієї конвенції, яка навіть має ім’я Стамбульської. Це рішення може поставити під загрозу захист та основні права жінок і дівчат у Туреччині, а також надсилає небезпечне повідомлення по всьому світу. Тому ми не можемо не закликати Туреччину скасувати своє рішення. Ми сподіваємося, що Туреччина незабаром знову приєднається до Європейського союзу в захисті прав жінок і дівчат, фундаментального елемента прав людини, миру, безпеки і рівності у XXI столітті», – заявив глава європейської дипломатії.

Конвенцію Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством відкрили для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі. Станом на сьогодні документ ратифікували 34 країни. Серед тих, хто не ратифікував, – Великобританія, Чехія, Угорщина, Болгарія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Словаччина та Україна.

20 березня Туреччина заявила про вихід зі Стамбульської конвенції.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»