СВІТ

Посол Росії у Великобританії заявив, що відносини між країнами «майже мертві»

Посол Росії у Великобританії Андрій Келін в інтерв’ю британській радіостанції LBC заявив, що відносини між двома країнами в політичній сфері «майже мертві».

У такий спосіб Келін відреагував на комплексний огляд зовнішньої та оборонної політики Великобританії, в якому Росію назвали найбільшою загрозою безпеці для Великобританії. На думку російського посла, у документі не було жодних підстав для такого опису Росії.

Келін підкреслив, що твердження про те, що Росія становить загрозу для Великобританії, зводяться до отруєння в Солсбері колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, яке, за його словами, не мало жодних доказів.

Посол також сказав, що намір Великобританії підвищити ліміт ядерних боєголовок зі 180 до 260 порушує положення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Керівник британської контррозвідувальної служби MI5 Кен Маккаллум торік сказав, що розвідка Росії спричиняє найбільше проблем Великобританії. Говорячи про те, яка з країн створюватиме найбільші проблеми для Сполученого Королівства протягом найближчого десятиліття, Маккаллум назвав Китай і навів метеорологічну аналогію: РФ можна порівняти з поганою погодою, а КНР – із глобальною зміною клімату.

Із 2019 року уряд Великобританії вживає заходів, спрямованих на протидію іноземному шпигунству, а також зростанню впливу Росії і Китаю.

У Кремлі не погодилися із заявами в Британії про російську загрозу. «Ми хочемо добрих відносин з усіма країнами», – заявляв 16 березня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»