ПОЛІТИКА

Волкер: Думаю, адміністрація Байдена продовжить вводити санкції проти РФ і підтримувати Україну

Незалежно від того, як складатимуться відносини Росії та США, Вашингтон і надалі підтримуватиме Україну, упевнений колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер. Таку думку він висловив в інтерв’ю НВ, фрагмент якого опублікували 21 березня.

За словами Волкера, Україну у США підтримують «і демократи, і республіканці, Білий дім і Сенат, нинішня адміністрація і попередня адміністрація».

«Усередині країни ми дійсно маємо протистояння і політичну боротьбу між партіями, і, на жаль, Україна раптово опинилася частиною цього процесу. Слово «Україна» тепер вживають ще й у внутрішньополітичному, не тільки в зовнішньополітичному контексті. Але факт залишається фактом: США так само сильно підтримують Україну та її суверенітет«, – заявив дипломат.

Він нагадав, що адміністрація попереднього президента США Дональда Трампа посилила санкції проти РФ, надала Україні летальну зброю, а також висилала зі США представників російських спецслужб.

«Думаю, нинішня президентська адміністрація рухатиметься в тому ж напрямку. Вони продовжать вводити санкції проти Росії та підтримувати Україну, всіляко відбиватимуть російську дезінформацію і пропаганду. Ми вже бачимо нові санкції, запроваджені адміністрацією Байдена проти Росії через отруєння [російського опозиціонера Олексія] Навального», – заявив він.

Але водночас, за словами Волкера, на всіх чекають «важкі часи».

«Сьогодні ми спостерігаємо зростання воєнної агресії на Донбасі, і ми бачимо, що Росія намагається створити там найвищий рівень напруження, але підтримка США залишатиметься серйозною«, – додав Волкер.

Байден обійняв посаду президента США 20 січня. З українським президентом Володимиром Зеленським Байден після інавгурації жодного разу не говорив, але вже неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема в розмові з Путіним, на Мюнхенській конференції та в День спротиву окупації Криму. Про підготовку телефонної розмови між Байденом і Зеленським 23 лютого повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»