СВІТ

У США відбулися акції протесту після розстрілу азійців

20 березня в різних містах Сполучених Штатів відбулися мітинги, які засудили напади на американців азійського походження в Атланті (штат Джорджія). Про це повідомив телеканал NBC News.

Акції відбулися в Чикаго, Пітсбурзі, Сан-Франциско та інших містах.

Колишній мер Сан-Антоніо (штат Техас) Хуліан Кастро заявив, що протягом поколінь американці азійського походження зазнавали дискримінації. Він закликав припинити ненависть до азійців.

Видання The Wall Streat Journal написало, що у Вашингтоні акція відбулася біля Капітолія. Люди вийшли на акцію із прапорами США і плакатами з написами «Stop asian hate».

16 березня 21-річний Роберт Аарон Лонг атакував три різні спа-салони Атланти. Унаслідок стрілянини загинуло восьмеро осіб, шестеро з них – азійського походження.

Associates Press писало, що американське суспільство розцінило стрілянину як атаку, здійснену за расовими мотивами. Агентство підкреслило, що протягом останнього часу у Штатах зросла кількість нападів на громадян азійського походження (один із таких 18 березня стався у Сан-Франциско – там напали на 76-річну азійку).

Однак сам Лонг у розмові зі слідчими заперечує, що скоїв напади за расовими мотивами. Він сказав, що атакував спа-салони через свою сексуальну залежність і проблеми з порно. За словами Лонга, він вважав ці заклади спокусою, яку необхідно усунути.

У США погіршення ситуації з расизмом щодо азійців пов’язують із пандемією коронавірусу, який вперше виявили в Китаї. Зокрема, колишній президент США Дональд Трамп неодноразово називав вірус «китайським» і закликав притягнути КНР до відповідальності за поширення хвороби.

У липні минулого року Дослідницький центр П’ю випустив статистику, згідно з якою 58% громадян азійського походження заявили, що від початку пандемії стали частіше стикатися з виявами нетерпимості та расизму.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»