СВІТ

Дослідження у США, Перу й Чилі продемонстрували 100-відсоткову ефективність вакцини AstraZeneca проти тяжких форм COVID-19 і підтвердили її безпечність – компанія

Вакцина проти коронавірусу AZD1222 розроблення компанії AstraZeneca і Оксфордського університету повністю запобігає тяжким формам захворювання на COVID-19. Про це свідчать результати третьої фази клінічних випробувань препарату у США, Перу та Чилі, повідомляють на сайті AstraZeneca 22 березня.

Дослідження, у якому взяло участь 32 449 осіб, продемонструвало 100-відсоткову ефективність вакцини у випадках тяжкого перебігу COVID-19. Водночас ефективність препарату проти коронавірусу становить 79%. Зазначають, що в людей віком від 65 років ефективність вакцини була вищою – 80%.

У процесі дослідженні його учасникам вводили дві дози препарату з інтервалом у чотири тижні. Збільшення інтервалу приймання другої дози вакцини може ще більше підвищити її ефективність, зазначили в AstraZeneca.

Водночас незалежна комісія з моніторингу безпечності даних (DSMB) не виявила підвищеного ризику тромбозу або випадків, пов’язаних із тромбозом серед 21 583 учасників, яким ввели хоча б одну дозу AZD1222, ідеться в повідомленні.

«Ці дані підтверджують попередні результати, зафіксовані під час випробувань AZD1222 серед дорослого населення, але приємно вперше побачити такі результати ефективності серед людей віком понад 65 років», – підкреслила професорка Медичної школи Університету Рочестера (США) Енн Фолс.

Понад 10 країн заявляло про припинення застосування вакцини проти коронавірусу AstraZeneca або окремих її партій. Зокрема, у Данії з’явилися повідомлення про випадки тромбозу в пацієнтів, яким ввели вакцину. Інші держави заявляли, що таких випадків не фіксували, проте припиняють вакцинацію цим препаратом як запобіжний захід.

Комітет з оцінювання ризиків фармаконагляду Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) 18 березня зазначав, що переваги вакцини AstraZeneca в боротьбі з коронавірусною інфекцією все ще переважають над ризиками. Такі висновки зробили після завершення попереднього розгляду повідомлень про тромби в людей, щеплених вакциною AstraZeneca.

Таку заяву 18 березня зробили у британському Агентстві з регулювання лікарських засобів і медичних виробів, а 19 березня – у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Після цього країни почали поновлювати вакцинацію препаратом AstraZeneca.

4 січня Великобританія першою у світі почала масову вакцинацію препаратом AstraZeneca. Постійний комітет із вакцинації Stiko при Інституті вірусології імені Роберта Коха в Німеччині 28 січня рекомендував використовувати вакцину AstraZeneca громадянам віком від 18 до 64 років.

EMA 29 січня дозволив застосування вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca на території Європейського союзу. Цього самого дня постачання вакцини на території ЄС схвалила Єврокомісія. В агентстві зазначали, що клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу AstraZeneca продемонстрували, що вона ефективна в запобіганні COVID-19 у людей від 18 років. Ефективність вакцини було встановлено на рівні приблизно 60%.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»