ПОЛІТИКА

Кабмін створить спецфонд для виплат українцям за непередбачені наслідки вакцинації проти COVID-19 — Офіс президента

Кабінет Міністрів має намір створити спеціальний фонд для виплат компенсацій за непередбачені наслідки від вакцинації проти коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це пресслужба Офісу президента проінформувала 22 березня за підсумками наради у глави держави Володимира Зеленського.

Президент сказав, що має намір якнайшвидше підписати ухвалений парламентом закон, згідно з яким держава бере на себе відповідальність за наслідки щеплення проти коронавірусу.

«Після цього постановою Кабінету Міністрів буде створено спеціальний компенсаційний фонд», – підкреслили в ОПУ.

Верховна Рада 19 березня ухвалила закон №5247, яким звільнила від відповідальності за побічні ефекти від вакцинації проти COVID-19 виробників вакцин. Цю відповідальність переклали на Кабінет Міністрів, повідомив Степанов.

«Ми не просто звільнили. Громадянин України не залишається сам на сам, навпаки, її бере уряд. Буде створено відповідний фонд – думаю, на найближчих засіданнях уряду. Ми несемо повну відповідальність», – підкреслив він.

Президентові передадуть закон на підпис після того, як його підпише голова парламенту Дмитро Разумков. Разумков поки не зробив цього.

Міністр пояснив, що цей механізм необхідний для застосування найперше мРНК-вакцин. В Україні зареєстрували лише один такий препарат – виробництва Pfizer/BioNTech.

Також у країні схвалено для використання препарати від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, виробленим в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією. До 22 березня у країні зробили 111 тис. щеплень. Обидві дози ввели лише одному українцю.

Препарати інших виробників Україна поки не отримала.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»