ГРОШІ

Кабмін України дозволив платити керівникам держкомпаній винагороду за сприяння приватизації

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов відомства, додавши в типовий договір із керівником держпідприємства пункт про винагороду за сприяння приватизації. Про це повідомляють у постанові Кабміну №210 від 17 березня.

«Фонду державного майна в межах своїх повноважень у двомісячний строк внести зміни до контрактів, укладених із керівниками підприємств, що перебувають у державній власності та щодо яких прийнято рішення про приватизацію, стосовно винагороди за сприяння приватизації», – ідеться в постанові.

У документі наголошують, що державним органам приватизації в межах їхніх повноважень доручають забезпечувати облік передбачених у контракті умов виплати винагороди керівникам підприємств, які є в у державній власності, та об’єднань державних підприємств під час формування умов продажу об’єктів приватизації.

Згідно з постановою (.doc), винагороду можуть виплачувати за збереження вартості активів компанії, щоб уникнути зростання її боргових зобов’язань, проведення інвентаризації та переоцінки активів держкомпанії, а також інших заходів для сприяння її приватизації. Рішення щодо виплати винагороди ухвалюватимуть щодо конкретного держпідприємства під час укладання контракту з її керівником згідно із затвердженим планом підготування до приватизації, зазначено в документі.

Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в Міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.

3 березня 2020 року на той момент прем’єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»