СВІТ

Колишнього продюсера Баскова Шпігеля обвинуватили у хабарництві. Його помістили в ізолятор

Російського бізнесмена Бориса Шпігеля 21 березня затримали у справі про хабар губернатору Пензенської області Іванові Бєлозерцеву, повідомило агентство ТАСС.

За даними джерел ЗМІ, у Шпігеля провели обшуки.

22 березня пресслужба Слідчого комітету РФ проінформувала, що Бєлозерцеву, Шпігелю і його дружині Євгенії Шпігель, директору ВАТ «Фармація» Антонові Колоскову, а також Геннадієві Маркову і Федорові Федотову висунули обвинувачення.

«Залежно від ролі кожного їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 291, ч. 6 ст. 290, ст. 291.1 КК РФ (давання хабаря, отримання хабаря, посередництво в хабарництві). Слідство клопоче перед судом про арешт шістьох обвинувачених», – указано в релізі.

За даними слідства, із січня до вересня 2020 року Бєлозерцев отримав від Шпігеля, його дружини і Колоскова через посередників хабар «у вигляді грошей та інших цінностей» більше ніж на 31 млн руб.

Хабарі передавали за надання групі компаній «Біотек» конкурентних переваг під час укладення державних контрактів, пов’язаних із наданням послуг із приймання, контролювання якості та термінів придатності, зберігання, відпускання та доправлення медикаментів і виробів медичного призначення, які закуповували коштом бюджету регіону, повідомили у Слідкомі.

Бєлозерцев і Шпігель зараз перебувають в ізоляторі тимчасового тримання в Москві, пише ТАСС. Обидва свою провину заперечують.

Шпігель родом з України (він народився у Хмельницькому 1953 року).

У 1991 році він заснував компанію «Біотек», яка стала найбільшим у РФ фармацевтичним дистриб’ютором, пише «Коммерсантъ». Із 2003-го до 2013 року був сенатором від виконавчої влади Пензенської області, тоді передав акції компанії дружині. Forbes Russia 2015 року оцінював її статки у $60 млн.

Російський співак Микола Басков був одружений із донькою Шпігеля Світланою у 2001–2008 роках. У пари є син.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»