ПОЛІТИКА

Політолог Золотарьов: Єрмак дістав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників до всіх процесів, спрямованих на імплементацію мирного плану

Протягом останніх тижнів Росія посилено намагається протиснути свій порядок денний щодо Донбасу, пише у Facebook політолог, керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

«І представник РФ у переговорах радників «Нормандської четвірки» [Дмитро] Козак [намагається] ставити ультимативні вимоги українській стороні, наприклад, щоб ЗСУ не відповідали на вогонь із боку формувань ОРДЛО. Зрозуміло, такий «мирний план» в інтересах Росії і невизнаних республік категорично не влаштував Банкову. Глава ОП Єрмак жорстко відповів Козаку, вимагаючи повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожню карту щодо Донбасу, яку розробила Україна разом із Німеччиною і Францією», – зазначив він.

Експерт додав, що в Офісі президента скоординували позиції щодо Донбасу з Німеччиною і Францією.

«Києву вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості йти на поступки Кремлю в ситуації, коли триває ескалація напруженості на лінії зіткнення. Фактично ми бачимо, що зараз Офіс президента прагне залучити західних партнерів відразу  до кількох напрямів. Щодо Донбасу – в координації з Німеччиною і Францією. Щодо Криму – створенням Кримської платформи. Стосовно широкого порядку денного – зі США. Єрмак, який відповідає за міжнародний напрям, дістав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників до всіх процесів, спрямованих на імплементацію мирного плану. У Кремлі це розуміють, але нічого вдіяти не можуть, тому і лунають заяви в дусі «що наше  те наше, а про ваше поговоримо», – написав Золотарьов.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3810714175649842&id=100001338905099

20 березня російський «Інтерфакс» написав, що Козак запропонував сторонам переговорів політрадників нормандського формату письмово закріпити заборону сторін на відкриття вогню у відповідь без дозволу керівництва.

Наступного дня «Європейська правда» повідомила, що Єрмак написав лист-відповідь «нормандським радникам». У ньому, за даними видання, він повідомив, що Україна за жодних умов не може погодитися на ці пропозиції.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»