СВІТ

Путін пообіцяв зробити щеплення проти коронавірусу 23 березня. Назви препарату у Кремлі не повідомили, процедура не буде публічною

Президент РФ Володимир Путін планує зроби щеплення проти коронавірусної інфекції 23 березня. Про це він заявив під час наради, яку транслювали на сайті Кремля.

Усього, за його словами, у Росії щеплення зробило 6,3 млн осіб, 4,3 млн із них вакциновано двома дозами препарату. «Медуза» зазначає, що йдеться про 4,3% і 2,9% населення Росії.

Путін сказав, що для досягнення колективного імунітету і стабілізації ситуації з коронавірусом у РФ необхідно вакцинувати 60% дорослого населення – 69,8 млн людей.

«Вакцинація – добровільне рішення, особистий вибір людини. До речі, я сам планую зробити це завтра», – додав він.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков відмовився назвати препарат, яким вакцинуватиметься глава Кремля, пише ТАСС. Він сказав, що це буде один із трьох російських препаратів, які «всі гарні і надійні».

Сама процедура, за словами Пєскова, буде непублічною.

Загальну вакцинацію офіційно почали у країні 18 січня, пише «Медуза».

11 серпня 2020 року Путін заявив про реєстрацію першої російської вакцини проти COVID-19 «Супутник V». 27 серпня президент РФ сказав, що одна з його дочок уже зробила два щеплення цією вакциною і почувається нормально.

Водночас сам російський президент щеплення не робив – як глава держави він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював Пєсков. 27 грудня Пєсков заявив, що Путін усе ж робитиме щеплення і розповість про це «у найближчій перспективі». До сьогодні Путін не анонсував процедури.

Вакцина зазнала критики у науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас багато російських учених зазначало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 22 березня вакцину «Супутник V» схвалили для використання у 54 країнах. Путін сказав, що таких держав уже 55.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»