СВІТ

Путіну назвали умови для поліпшення відносин між РФ і ЄС

Президент Європейської ради Шарль Мішель назвав президенту РФ Володимирові Путіну умови для поліпшення відносин між Європейським союзом і Росією. Зокрема – виконання РФ Мінських угод з урегулювання конфлікту на Донбасі, повідомляють у пресрелізі Європейської ради за підсумками телефонної розмови Путіна й Мішеля 22 березня.

Мішель зазначив, що відносини між ЄС і Росією опинилися на «низькому рівні» у зв’язку з розбіжностями «щодо багатьох питань».

«З погляду ЄС, відносини з Росією можуть розвиватися в іншому напрямку, тільки якщо буде стійкий прогрес у таких питаннях, як виконання Мінських угод, припинення гібридних і кібератак на держави – члени ЄС і дотримання прав людини… Шарль Мішель повторив заклик ЄС до російської влади звільнити пана [Олексія] Навального і провести прозоре розслідування замаху на нього», – ідеться в релізі.

Як повідомила пресслужба президента РФ, стан «російсько-єсівських зв’язків» Путін оцінив як «незадовільний». На думку Кремля, вони склалися «через неконструктивну, часом конфронтаційну лінію партнерів».

«Із російського боку підкреслено готовність до відновлення нормального деполітизованого формату взаємодії з Європейським союзом, якщо до цього проявлять реальну зустрічну зацікавленість», – зазначають у повідомленні.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

Переговори з урегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

У березні 2014 року щодо Росії Євросоюз ввів економічні санкції. Зокрема, проти РФ діє кілька санкційних пакетів ЄС за посягання на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Серед них – індивідуальні санкції проти окремих осіб і суб’єктів господарської діяльності РФ (їхня дія завершується 15 вересня 2021 року), а також заборона на економічні відносини з Кримом і Севастополем (діє до 23 червня 2021 року).

Говорячи про поїздку на Донбас на початку березня, Мішель зазначав, що в ЄС розуміють: Росія – не посередник у конфлікті, а одна з його сторін.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»