СВІТ

«Розучилися застосовувати класичну дипломатію». Лавров розкритикував антиросійські санкції

Санкції стали головним інструментом дій Заходу. Про це міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив китайським ЗМІ в інтерв’ю, стенограму якого МЗС РФ опублікувало 22 березня.

«Вважаю головним інструментом дій не тільки США, а й Заходу загалом на міжнародній арені саме санкції. Вони значною мірою розучилися застосовувати класичну дипломатію. Дипломатія – це стосунки між людьми, це вміння слухати одне одного, чути одне одного й уміння знаходити баланс інтересів», – сказав Лавров.

Він стверджує, що «це рівно ті цінності, які в дипломатії просувають Російська Федерація і Китайська Народна Республіка».

«Коли ж розмова на дипломатичному, політичному рівні набуває характеру ультиматумів і від партнера чекають лише «визнання своїх помилок» та згоди на висунуті вимоги, – це не дипломатія. Щойно наші західні партнери (які такими методами користуються) зустрічають ввічливу відсіч, вони тут же переходять до санкцій», – вважає глава МЗС РФ.

За його словами, антиросійські санкції «ні до чого доброго не приводять» і застосовують їх «під вигаданим приводом, звинувачуючи в тому, що ніхто ніколи не довів і навіть жодного факту не надав».

Європейський союз, США і низка інших країн ввели санкції щодо Росії з різних причин, зокрема, за агресію проти України, за втручання у вибори у США і за ситуацію з російським опозиціонером Олексієм Навальним. На початку березня 2021 року президент США Джо Байден продовжив ще на рік обмеження щодо РФ, пов’язані з окупацією Криму і застосуванням сили на Донбасі.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»