ПОЛІТИКА

Шмигаль пообіцяв державну підтримку бізнесу в «червоних» зонах

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив представників бізнесу в держпідтримці в період локдауну в регіонах. Про це глава уряду написав у Telegram 22 березня.

«Держава підтримає людей в умовах жорсткого карантину. За дорученням президента [України] Володимира Зеленського обговорили сьогодні з міністрами механізми виплат компенсації підприємцям», – зауважив він.

Прем’єр доручив профільним міністерствам разом з органами місцевого самоврядування розробити алгоритм відшкодування збитків людям, які змушені припинити свою діяльність через «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що місцевій владі під час введення локдауну логічно подумати про заходи підтримки жителів свого регіону. На його переконання, локдаун не можна вводити за принципом «грошей немає, але ви тримайтеся».

МОЗ України від 22 березня оновило карантинне зонування. У «червону» зону потрапили Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Чернівецька та Сумська області. Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська опинилися в «помаранчевій». Решта регіонів має «жовтий» рівень.

Під час останнього локдауну з 8-го до 25 січня, який влада називала «карантином зимових канікул», українцям вирішили виплатити одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн. Її призначали для фізосіб-підприємців та найманих працівників. За даними Шмигаля, грошову допомогу отримало приблизно 0,5 млн фізичних осіб – підприємців і найманих працівників.

Станом на ранок 22 березня в Україні підтвердили понад 1,55 млн заражених коронавірусом, померло 30 тис. осіб, а майже 1,3 млн хворих одужало.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»