ГРОШІ

Стартап з аналізу калу залучив понад $100 млн інвестицій, але в підсумку виявився обманом

Засновники стартапу з наукового аналізу екскрементів uBiome 46-річна Джесіка Річман і 36-річний Захар Апте могли привласнити $60 млн, призначені для інвестиції у стартап. Про це йдеться у статті американського журналу Business Insider.

Комісія з цінних паперів і бірж США вважає, що винахідники рекламували uBiome як успішний винахід у сфері біотехнологій і приховували факт обману, заявила директорка регіонального офісу комісії в Сан-Франциско Ерін Шнайдер. Співзасновникам проєкту висунули кримінальні обвинувачення у федеральному суді Каліфорнії, зокрема за шахрайство у сфері охорони здоров’я з використанням електронних засобів. Крім цього, їх обвинуватили у змові з торгівлі цінними паперами.

Клієнти uBiome замовляли тест-системи, збирали вдома зразок біоматеріалу, після чого заповнювали онлайн-форму і за кілька тижнів отримували онлайн результат. uBiome також користувалася послугами медичних страхових компаній, щоб покрити витрати на ці тести. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що засновники стартапу обманом змусили лікарів призначати аналізи своїм пацієнтам.

У статті журналу вказано, що стартап сформував мережу лікарів, яким платив за повторний аналіз зразків калу і залучення нових клієнтів. Щоб у клієнтів не виникло підозри, їм говорили, що тест-систему оновили. Завдяки схемам із повторними тестами uBiome домігся у страхових компаній відшкодування вартості надання таких послуг.

Стартап uBiome заснували 2012 року. Компанія перетворилася з наукового проєкту на стартап із венчурним капіталом, який отримав від інвесторів $105 млн і досяг оцінки в $600 млн. У квітні 2019 року в офіс компанії прийшли співробітники ФБР, а в жовтні цього ж року стартап заявив про банкрутство.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»