СПОСІБ ЖИТТЯ

В «Асканії-Новій» знову повідомили про загибель червонокнижних птахів

На території херсонського заповідника «Асканія-Нова» знову знайшли мертвими птахів, занесених до Червоної книги України. Про це 22 березня повідомила поліція Херсонської області.

«До начальника відділення поліції №3 (селище міського типу Чаплинка) зателефонував керівник біосферного заповідника «Асканія-Нова». Директор науково-дослідної установи повідомив, що на їхній території було виявлено 12 мертвих птахів, які внесені до Червоної книги України», – ідеться в повідомленні.

За словами начальника відділення поліції Сергія Ященка, серед загиблих птахів дев’ятеро сірих журавлів і троє рудих огарів.

Основною версією слідства є те, що птахи з’їли зерно, яке місцеві фермери отруїли, щоб використовувати проти польових гризунів. Зараз у дослідницькому інституті в Харкові ще тривають необхідні експертизи мертвих птахів для встановлення причин їхньої загибелі.

Упродовж цього року це вже не перший випадок загибелі птахів у заповіднику «Асканія-Нова». 10 січня повідомляли про смерть 185 сірих журавлів у заповіднику, згодом кількість загиблих птахів зросла до 208.

23 лютого на території заповідника виявили ще 187 загиблих птахів, серед яких були й червонокнижні.

Із 24 лютого до 1 березня на території біосферного заповідника було зареєстровано загибель іще 369 диких перелітних птахів, писав «Укрінформ».

Востаннє загиблих птахів в «Асканії-Новій» виявили 18 березня, тоді померло 18 сірих журавлів і 20 огарів.

Екоінспекція з’ясувала, що птахи з’їли отруєні зерна пшениці, які розкидали на сусідніх із заповідником полях, – так аграрії борються з нашестям гризунів. У зразках патологоанатомічного матеріалу загиблих птахів виявили отруту бродіфакум.

За даними Червоної книги, в Україні зараз нараховують від 500–600 до 700–850 пар сірих журавлів, вони належать до категорії «Рідкісні». Цей вид птахів було занесено до Червоної книги України 1994 року. Серед причин, через які їхня чисельність почала зменшуватися, – фактор занепокоєння на гніздуванні, зниження рівня води у гніздових біотопах, що робить гнізда доступними для хижаків, браконьєрство, зіткнення з електролініями, використання пестицидів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»