ПОЛІТИКА

«Виникають труднощі». Степанов пояснив затримки з постачанням вакцин проти коронавірусу в Україні

Постачання в Україну вакцин проти коронавірусу затримуються. Про це на брифінгу 22 березня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Виникають певні труднощі щодо отримання цих партій вакцин. Ці труднощі виникають не тільки в Україні, це відбувається по всьому світу. Це відбувається у зв’язку з тим, що потужності світових фармвиробників, які безпосередньо розробляючи вакцини, робили це достатньо швидко, і всі стадії третя стадія клінічних досліджень, так як це у звичайних умовах передбачалося, – вона ще не завершена», – сказав він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорив у березні, що Україна підписала попередні угоди з шістьма виробниками вакцини проти коронавірусу і веде перемовини з усіма світовими виробниками вакцини.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, яку привезли з Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.

Станом на 22 березня у країні ввели 111 тис. доз вакцини проти коронавірусу. Вакцинацію завершили лише одному українцю, він отримав обидві дози вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»