ПОЛІТИКА

Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки

Президент України Володимир Зеленський 22 березня підписав закон №1150-IX про створення Бюро економічної безпеки, свідчить інформація в картці відповідного законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Зеленський повернув до парламенту підписаний закон.

Відповідно до закону, Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх скоєнню.

Це єдиний орган державної влади, який відповідатиме за боротьбу з економічними злочинами в Україні; він набуде відповідних повноважень Служби безпеки України та податкової міліції, поінформували в Офісі президента.

СБУ після набуття законом чинності втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів про корупцію та організовану злочинну діяльність у сфері управління та економіки.

«Документ створює інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами України. Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур», – додали в ОПУ.

У бюро працюватиме 4 тис. осіб. Директора відомства, який переможе у відкритому конкурсі,  призначатиме Кабмін за поданням прем’єр-міністра.

Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 28 січня. 12 лютого його підписав спікер парламенту Дмитро Разумков, того самого дня закон передали на підпис президенту.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»