СВІТ

Блінкен під час візиту у штаб-квартиру НАТО: «Північний потік — 2» може підірвати інтереси України

Держсекретар США Ентоні Блінкен 23 березня під час першого візиту у штаб-квартиру НАТО розповів, що має намір обговорити з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

«Президент [США Джо] Байден дуже чітко заявив, що вважає газопровід поганою ідеєю, це погано для Європи, погано для Сполучених Штатів», – сказав Блінкен під час спільного брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом перед зустріччю міністрів закордонних справ Альянсу. Розшифрування брифінгу наводить сайт Держдепартаменту США.

Блінкен підкреслив, що реалізація проєкту суперечить власним цілям ЄС у галузі енергетичної безпеки.

«Він може підірвати інтереси України, Польщі, деяких інших близьких партнерів або союзників», – додав глава Держдепу.

Держсекретар США сказав, що з нетерпінням чекає зустрічі з Маасом і розв’язання «багатьох спільних проблем».

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви й Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу почали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було добудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або опинилися на стадії виходу. Причиною цього стали ймовірні санкції щодо проєкту з боку США.

За припинення будівництва «Північного потоку – 2» виступила Партія «зелених» Німеччини, це закріплено в її передвиборчій програмі. У німецькій політичній силі вважають, що завершення будівництва газопроводу стане неправильною реакцією на анексію Росією українського Криму та її підтримку сепаратистів на Донбасі.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»