СВІТ

Боррель назвав санкції у відповідь Китаю проти ЄС «вартими співчуття»

Санкції у відповідь Китаю проти Євросоюзу є неприйнятними, Пекін має прагнути до діалогу із Брюсселем, а не до конфронтації. Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції 22 березня. Його цитує Європейська служба зовнішніх зв’язків.

Санкції щодо Китаю за довільні затримання уйгурів у провінції Сіньцзян в Китаї введено через серйозні порушення прав людини, зазначив дипломат.

«Санкційний пакет стосувався чотирьох осіб і однієї юридичної особи з Китаю, які відігравали активну роль у розроблення та реалізації китайської політики в Сіньцзяні. Китай помстився за ці санкції. Замість того щоб змінити свою політику і розглянути наше законне занепокоєння, Китай знову закрив очі. Ці заходи є неприйнятними і вартими співчуття», – сказав Боррель.

Євросоюз продовжить захищати права людини та реагувати на їхні порушення, незалежно від того, де це відбувається, заявив він.

«Санкції у відповідь Китаю зачіпають членів Європейського парламенту, учених, підрозділи комітету з економічної політики і безпеки Європейського союзу, підкомітету з прав людини Європарламенту і два національні фонди. Ми вважаємо це неприйнятним і хочемо, щоб Китай брав участь у діалозі з ЄС, а не продовжував конфронтацію», – підкреслив глава дипломатії ЄС.

Учора, 22 березня, Євросоюз увів санкції проти 11 осіб і чотирьох організацій із різних країн за порушення прав людини і зловживання ними. Порушення включають великомасштабні довільні затримання уйгурів у провінції Сіньцзян у Китаї, репресії в Корейській Народно-Демократичній Республіці, позасудові страти та насильницькі зникнення в Лівії, тортури та репресії проти представників ЛГБТ і політичних опонентів у Чечні, а також тортури, позасудові страти та вбивства в Південному Судані та Еритреї.

Санкції введено за затвердженим у грудні 2020 року механізмом ЄС, який карає порушників прав людини. Цей механізм уперше застосували 2 березня щодо чотирьох росіян у зв’язку із ситуацією навколо російського опозиціонера Олексія Навального.

Китай відповів на персональні санкції Євросоюзу своїми заходами проти політиків та офіційних осіб ЄС. До чорного списку Пекіна потрапило 10 громадян ЄС і чотири компанії за втручання у внутрішні справи КНР.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»